O škole - Úspěchy

Školní rok 2019/2020

Okresní kolo dějepisné olympiády - 16. 1. 2020

Ve čtvrtek 16. ledna proběhlo v DDM Strakonice okresní kolo dějepisné olympiády na téma Dlouhé století se loučí (1880-1920). Celkem se zúčastnilo 28 soutěžících, za naši školu se umístily:

Vendula Zdráhalová (9.tř.) - 14. místo (úspěšný řešitel)

Andrea Vachtová (9.tř.) - 21. místo

Dívkám blahopřejeme a děkujeme jim za reprezentaci naší školy. Na soutěž je připravovala paní učitelka I. Zetková Jánská.

Florbal - krajské kolo - Sezimovo Ústí - 15. 1. 2020

Ve středu 15. ledna proběhlo v Sezimově Ústí krajské kolo ve florbalu. Za naši školu se zúčastnily dívky:

A. Fáberová

Naše družstvo skončilo celkově na 4. místě, což na jedné straně děvčata mrzelo, zejména prohra s Českými Budějovicemi, ale na druhé si cenila toho, že se jim podařilo do krajského kola probojovat. Tak snad jim příště bude štěstí více přát! Blahopřejeme k reprezentaci naší školy. Dívky na zápas doprovázela paní učitelka J. Tomšovicová.

Vánoční turnaje žáků - stolní tenis a florbal

Ve čtvrtek 19.12.2019 se již tradičně konaly sportovní turnaje, jejichž organizaci měly na starosti paní učitelky M. Wieserová a J. Tomšovicová.

4. 6. A

Výhercům gratulujeme, ostatním žákům děkujeme za účast ve sportovním klání.

Olympiáda z českého jazyka - školní kolo

Ve školním kole olympiády z českého jazyka se umístily na prvních místech:

1. místo - Vendula Zdráhalová (9.tř.)
  2. místo - Justýna Šilhanová (9.tř.)

Obě dívky postupují do okresního kola ve Strakonicích. Školní kolo olympiády organizoval pan učitel R. Kostěnec.

Florbal - okresní kolo kategorie IV. - 5.12.2019

V okresním kole ve florbalu ve Strakonicích ve IV. kategorii se naše škola umístila na 8. místě z celkových 12 družstev.

Ve skupině jsme hráli:

ZŠ Katovice - ZŠ Čestice  5:1

ZŠ Katovice - ZŠ Záboří  3:0

ZŠ Katovice - ZŠ Dukelská 0:3

ZŠ Katovice - ZŠ Štěkeň 0:0

ZŠ Katovice - ZŠ Povážská 1:2

ve skupině jsme získali 4. místo - hráli jsme se 4. družstvem ze druhé skupiny o 7. - 8. místo:

ZŠ Katovice - JAK Blatná 1:4

Družstvo ZŠ Katovice - složení:

L. Franc, K. Kopp, V. Havelec, H. Samec, A. Pivnička, J. Pivnička, V. Dub, L. Kodýdek, J. Novák, T. Martínek, P. Martínek

Jako doprovod jel se žáky pan ř. P. Kohout.

Florbal - okresní kolo kategorie III. - 3.12.2019

V okresním kole ve florbalu ve Strakonicích ve III. kategorii se naše škola umístila na 9. místě z celkových 15 družstev.

ZŠ Katovice - JAK Blatná 3:0

O. Buchta, M. Kabele, M. Petrášek, A. Rejšek, J. Tomšovic, A. Tomšovic, J. Rouče, Š. Rouče, P. Krejčí, P. Švarc, J. Makovec

Dějepisná olympiáda - školní kolo

Ve školním kole dějepisné olympiády se umístily na prvních místech:

2. místo - Andrea Vachtová (9.tř.)

Obě dívky postupují do okresního kola ve Strakonicích. Na olympiádu je připravila a připravuje paní učitelka I. Zetková Jánská

Florbalový turnaj - okresní kolo ve Strakonicích pro dívky - 1. místo ! 14.11.2019

Ve čtvrtek 14. listopadu 2019 se ve Strakonicích odehrálo okresní kolo turnaje ve florbalu. Za naši školu se zúčastnily:

8. třída - Anastázie Pešková, Michaela Pavlíková, Denisa Buchtová, Veronika Bláhová a Lucie Vlasáková

9. třída - Magdaléna Himmerová, Tereza Rejšková, Vendula Zdráhalová a Anna Křížová

- naše dívky se umístily na 1. místě, a proto postupují do krajského kola

Žáky doprovázela paní učitelka J. Tomšovicová. K pěkným místům gratulujeme.

Florbalový zápas ČEPS CUP Strakonice

Dne 1. 11. 2019 se ve sportovní hale ve Strakonicích konalo okresní kolo ve florbalu, kterého se zúčastili také naši žáci.