O škole - Úspěchy

Školní rok 2019/2020

Florbalový turnaj - okresní kolo ve Strakonicích pro dívky - 1. místo ! 14.11.2019

Ve čtvrtek 14. listopadu 2019 se ve Strakonicích odehrálo okresní kolo turnaje ve florbalu. Za naši školu se zúčastnily:

8. třída - Anastázie Pešková, Michaela Pavlíková, Denisa Buchtová, Veronika Bláhová a Lucie Vlasáková

9. třída - Magdaléna Himmerová, Tereza Rejšková, Vendula Zdráhalová a Anna Křížová

- naše dívky se umístily na 1. místě, a proto postupují do krajského kola

Žáky doprovázela paní učitelka J. Tomšovicová. K pěkným místům gratulujeme.

Florbalový zápas ČEPS CUP Strakonice

Dne 1. 11. 2019 se ve sportovní hale ve Strakonicích konalo okresní kolo ve florbalu, kterého se zúčastili také naši žáci.

Čestický brambor - vyhodnocení

V soutěži Čestický brambor, které se každoročně účastní naše škola, se čtyři žákyně umístily ne velmi hezkých místech.

V literární části:

1. místo - Ester Samcová (3. třída)

2. místo - Eliška Novotná (3. třída)

Ve výtvarné části:

3. místo - Ester SamcováNatálie Veselá (3. třída)

3. místo - Tereza Matašovská (7.A)

žákyně ze 3. třídy připravovala paní učitelka Mgr. Hana Křešničková,

žákyni ze 7.A připravoval Mgr. Robert Kostěnec

Výherkyním gratulujeme!

Školní rok 2018/2019

Požární ochrana očima dětí - vyhodnocení

V soutěži PO očima dětí, které se každoročně účastní naše škola, se dvě žákyně umístily ne velmi hezkých místech.

Mladý záchranář v akci - finále soutěže v Českých Budějovicích - 23.5.2019

Pod vedením paní učitelky J. Böhmové se v Č. Budějovicích zúčastnily naše dívky finále soutěže Mladý záchranář v akci 2019. Velitelem družstva byla Anna Křížová (8.tř.), členky Michaela Pavlíková a Anastázie Pešková ze 7. třídy, Helena Pákozdyová (8.tř.) a Adéla Pánková (9.tř.). I když se jim zvítězit nepodařilo, skončili na pěkném 4. místě. Blahopřejeme!

Odznak všestrannosti olympijských vítězů - krajské kolo - Tábor - 15.5.2019

Stadion Míru v Táboře hostil krajské kolo OVOV, kterého se zúčastnili i naši žáci.

Anastázie Pešková (7. třída) se umístila na 6. místě z celkových 35

Pavel Hejtmánek (9. třída) se umístil na 7. místě z celkových 9

Děkujeme za reprezentaci naší školy a blahopřejeme k dosaženým výsledkům.

Okresní soutěž HMZ a Dokaž, že umíš - 15.5.2019 - Strakonice

Plavecký stadion ve Strakonicích se stal místem, kde proběhlo okresní kolo soutěží Mladý záchranář a Dokaž, že umíš. Z naší školy se zúčastnily žákyně: ze 7. třídy - M. Pavlíková, L. Vlasáková; z 8. třídy - A. Křížová, H. Pákozdyová, J. Šilhanová, S. Tichá, M. Vokáčová, V. Zdráhalová; z 9. třídy - A. Pánková, E. Lešková. Rozděleny byly do dvou týmů - pod vedením A. Křížové se umístily v DUM na 5. místě, v HMZ na 9. místě a pod vedením E. Leškové se umístily v DUM na 6. místě a v HMZ na 10. místě. Celkem se zúčastnilo 11 týmů ze druhého stupně základních škol. Dívky se připravovaly pod vedením pí učitelky J. Böhmové.

Mc Donald´s Cup - okresní kola kategorií A a B

Dne 3. 5. 2019 se odehrálo okresní kolo turnaje kategorie B pro žáky 4. a 5. třídy. Celkem se zúčastnilo 15 škol, naši žáci se umístili na 2. místě. Vedoucím družstva byla Mgr. I. Kadulová

Dne 7. 5. 2019 se odehrálo okresní kolo turnaje kategorie A pro žáky 1., 2.  a 3. třídy. Celkem se zúčastnilo 9 škol, naši žáci se umístili na 8. místě. Vedoucím družstva byla Mgr. M. Kabelová.

Krajské finále se odehraje 21. 5. 2019 v Písku.

Všem zúčastněným děkujeme, žákům kategorie B gratulujeme k dosaženému místu.

Mladý záchranář v akci - soutěž

Naše žákyně se pod vedením paní učitelky J. Böhmové zapojily do soutěže Mladý záchranář v akci. V 1. korespondenčním kole na internetu (FB) tým Auťáci - A. Křížová, H. Pákozdyová, V. Zdráhalová, M. Pavlíková a A. Pešková - zvítězil v konkurenci 6 týmů, a tak postoupil do krajského kola, které se bude konat 23.5.2019 v Českých Budějovicích. Gratulujeme!

Štafetový pohár - okresní kolo - 2.5.2019

Dne 2.5.2019 se ve Strakonicích konalo okresní kolo "Štafetového poháru". Z naší školy se zúčastnilo 8 chlapců a 8 dívek z prvního stupně, na soutěž je doprovázela paní učitelka J. Novotná. Šest škol soutěžilo v dicsiplínách: 8 x 100m a 8 x 200m štafetový běh, hod medicinbalem, skok daleký z místa. Naše škola se umístila na 5. místě, z jednotlivců Matouš Petrášek na 2. místě v hodu medicinbalem a Jan Tomšovic na 3. místě ve skoku do dálky. Blahopřejeme!

Dokaž, že umíš - 24.4.2019

Ve Střelských Hošticích se konala soutěž Dokaž, že umíš, které se zúčastnila i naše škola. Pod vedením paní učitelky J. Böhmové se do Hoštic vydaly žákyně 7., 8. a 9. třídy - Michaela Pavlíková, Anastázie Pešková, Lucie Vlasáková, Anna Křížová, Helena Pákozdyová, Markéta Vokáčová, Sabina Tichá, Vendula Zdráhalová, Eliška Lešková a Adéla Pánková. Dívky se rozdělily do dvou skupiny, první vedla A. Křížová, druhou E. Lešková. Celkem soutěžilo sedm družstev. Tým vedený A. Křížovou skončil na 2. místě, tým vedený E. Leškovou na 5. místě. Za pěknou reprezentaci naší školy děkujeme dívkám i paní učitelce.

Odznak všestrannosti - okresní kolo - 16. 4. 2019

V areálu ZŠ Dukelská se sešli účastníci okresního klání ,Odznaku všestrannosti olympijských vítězů´. Družstvo naší školy se skládalo z těchto žáků: David Šmejkal, Petr Martínek, Tomáš Martínek, Václav Havelec, Michaela Pavlíková, Anastázie Pešková a Tereza Matašovská. Celkově se umístilo na velice hezkém 3. místě. Jako jednotlivci se dále zúčastnili: Adam Rejšek, Jan Tomšovic, Antonín Tomšovic, Aleš Pivnička Jakub Pivnička a Pavel Hejtmánek. V krajském kole, které se bude konat 15.5.2019 v Táboře, nás za jednotlivce budou reprezentovat - Anastázie Pešková, Aleš Pivnička a Pavel Hejtmánek. Na soutěž všechny doprovázela paní učitelka Marcela Wieserová. Našim úspěšným sportovcům blahopřejeme.

Matematická olympiáda - okresní kolo

Dne 9. dubna 2019 se konalo okresní kolo matematické olympiády ve Strakonicích pro žáky 8. ročníků. Za naši školu se zúčastnila Justýna Šilhanová, která se umístila na velmi pěkném 4. místě z celkových patnácti soutěžících. Za sebou zanechala i studenty gymnázií Strakonice a Vodňany. Na olympiádu ji připravoval pan učitel Richard Petrásek. Blahopřejeme k úspěšné reprezentaci naší školy.

Turnaj ve vybíjené okresní kolo - 11.4.2019

Žáci 5. ročníku se zúčastnili okresního kola ve vybíjené, které se konalo na ZŠ Povážská ve Strakonicích. Utkaly se nejprve 4 týmy ve dvou skupinách. Ve skupině B byly ZŠ Katovice, Cehnice, F. L. Čelakovského a Dukelská. Naši nakonec bojovali o 3. místo se ZŠ Poděbradova. Ve vyrovnaném zápase bohužel podlehli, a umístili se tak na celkovém čtvrtém místě, za které jim blahopřejeme. Na turnaj je doprovázela paní asistentka Jitka Tomšovicová.

Konverzační soutěž v anglickém jazyce

Ve středu 14.2.2019 se konalo ve Strakonicích okresní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce. Naše žákyně se zúčastnily ve dvou kategoriích:

kategorie IA - Veronika Bláhová (7. třída) - na 8. místě z celkových 11 účastníků

kategorie IIA - Eliška Lešková (9. třída) - na 8. místě z celkových 11 účastníků

jako náhradnice se ještě v kategorii IIA zúčastnila Nela Vavříková (8. třída)

Žákyně na soutěž připravovala Mgr. J. Böhmová.

Žákyním děkujeme za reprezentaci naší školy.

Olympiáda z českého jazyka

V pondělí 28.1.2019 proběhlo okresní kolo olympiády v českém jazyce v DDM Strakonice.

Letos se zúčastnilo  31 žáků z Gymnázia Strakonice, Gymnázia Vodňany a ze ZŠ okresu Strakonice. Z maximálního počtu 50 bodů získal soutěžící na prvním místě 45 bodů.

Z naší školy se zúčastnili nejúspěšnější žáci z kola školního:

Lukáš Čapek (9. třída) - na 24. místě s 26 body - úspěšný řešitel

Adéla Pánková (9. třída) - zúčastnila se

Na olympiádu je připravoval pan učitel R. Kostěnec

Blahopřejeme

Olympiáda z dějepisu

Ve středu 16.1.2019 proběhl 48. ročník okresního kola dějepisné olympiády v DDM Strakonice.

Letos s názvem ,Za poznáním, obchodem i za prací´, zúčastnilo se 33 žáků Gymnázia Strakonice, Gymnázia Vodňany a ze ZŠ okresu Strakonice. Z maximálního počtu 80 bodů získal soutěžící na prvním místě 64 bodů.

Z naší školy se umístili:

Tomáš Čapek (9. třída)- úspěšný řešitel - na 11. místě s 50 body

Lukáš Čapek (9. třída) - na 25. místě se 40 body

Na olympiádu je připravovala paní učitelka I. Zetková Jánská

Čestický brambor - umístění našich žáků

Dnes, 22.11.2018, proběhlo vyhlášení výsledků literární a výtvarné soutěže Čestický brambor,  které už se dlouhodobě zúčastňujeme. Také letos se někteří naši žáci umístili na předních místech.