O škole - Úspěchy

Školní rok 2017/2018

Okresní kolo Hlídek mladých zdravotníků a soutěž "Dokaž, že umíš."

V pátek 4.5.2018  se naše dívky vydaly do Strakonic na okresní kolo Hlídek mladých zdravotníků a soutěž Dokaž, že umíš.Letos jsme sestavily dvě družstva za II.stupeň.Hlídka Katovice A s velitelkou Terezou Rejškovou byla na soutěži poprvé, pouze Tereza už předtím soutěžila. Ostatní byly nováčky. Markéta Vokáčová, loňská figurantka, Alena Vlasáková, Karolína Švelchová a Michaela Pavlíková začaly chodit na kroužek až  letos. Obsadily 7. a 8. místo.Hlídka B s velitelkou Adélou Pánkovou byla podstatně zkušenější. Všechny členky– Eliška Lešková, Anna Křížová, Vendula Zdráhalová a Sabina Tichá již soutěžily v předchozím roce.Podařilo se jim získat  4. a 2. místo. Dovezly do školy pohár, který naštěstí není putovní.Tyto soutěže si užívala i Helena Pákozdyová, která byla figurantkou.

Za vzornou reprezentaci školy všem zúčastněným děkujeme.

Jiřina Böhmová

Lehkoatletická všestrannost Strakonice - 19.6.2018

Na lehkoatletické všestrannosti reprezentovali naši školu žáci:

Jan Tomšovic (4.tř.) - 1. místo

Jakub Kunzman (3. tř.) - 3. místo

Adam Bártík (5.tř.) - 3. místo

Eliška Novotná (1.tř.)

Jan Petrásek (1.tř.)

Eliška Vavříková (2.tř.)

Jan Novotný (2.tř.)

Kateřina Lišková (3.tř.)

Alžběta Fáberová (4.tř.)

Tereza Matašovská (5.tř.)

Celkem se zúčastnilo 15 škol.

Všem zúčastněným děkujeme za reprezentaci naší školy a výhercům gratulujeme.

Okresní kolo atletické olympiády ve Strakonicích - mladší žáci - 21.6.2018

Na atletické olympiádě reprezentovali naši školu žáci a žákyně:

dívky

Anastázie Pešková (6.tř.) - 1. místo 600m, 2. místo 60m, 2. místo skok daleký

Anna Křížová (7.tř.) - 2. místo skok vysoký

Nela Vavříková (7.tř)

Tereza Rejšková (7.tř.)

chlapci

Tomáš Martínek (6.tř.)

David Šmejkal (6.tř.)

Jan Kunzman (6.tř.)

Jakub Pivnička (6.tř.)

Hynek Samec (7.tř.)

Adam Bártík (5.tř.)

Všem účastníkům děkujeme za reprezentaci školy a dívkám, co se umístily, gratulujeme.

Úspěch malých fotbalistů

Ve čtvrtek 3. 5. a v pátek 4. 5. se uskutečnila ve Strakonicích okresní kola již 21. ročníku fotbalového turnaje Mc Donaldś Cup. Naši žáci (kategorie B, 4. - 5. třída) obsadili v silné konkurenci 15 družstev skvělé 2. místo. Družstvo tvořili: Adam Bártík, Patrik Krejčí, František Němec, Otakar Buchta, Matouš Petrášek, Adam Rejšek, Marek Šmejkal, Jan Tomšovic, Jakub Vondrášek, Matěj Kohout, Tomáš Prokop  Tomáš Kopp.

Děkujeme žákům za výbornou reprezentaci školy.

Štafetový pohár

Dne 17. dubna 2018 se na stadionu ČZ ve Strakonicích uskutečnil "Štafetový pohár", kterého se zúčastnilo 16 žáků z prvního stupně - Markéta Fáberová, Anna Repešová, Eliška Vavříková, Jan Novotný, Tomáš Kopp, Katka Lišková, Jakub Kunzman, Matěj Kohout, Kristina Sanso, Alžběta Fáberová, Matouš Petrásek, Adam Bártík, Johana Kutičková, Aleš Razák, Tereza Matašovská. Soutěžilo se v disciplínách 8 x 100m, 8 x 200m smíšené štafety (děvčata + chlapci) a v doplňkových disciplínách skok z místa (mladší), skok do dálky (starší) a hod medicimbalem (mladší i starší). naši žáci se umístili na pěkném 5. místě. Ocenění získal Jakub Kunzman za skok z místa do dálky, kdy doskočil 1,90m.

Gratulujeme!

Jolana Novotná

Střípky evropských Vánoc - výtvarná soutěž

Ve výtvarné soutěži, které vyhlásilo Eurocentrum České Budějovice, se sešlo přes 500 prací ze základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií.

V kategoriiB (6. - 9. třída) získala zvláštní ocenění  Vendula Zdráhalová ze 7. třídy. Gratulujeme!

Úspěch našich  florbalistů

Ve středu 6. prosince se naši žáci zúčastnili okresních kol ve florbalu hochů a děvčat. Velmi úspěšné bylo družstvo dívek, které obsadilo v konkurenci 7 týmů krásné 2. místo.Družstvo tvořily tyto dívky: Vendula Zdráhalová, Majda Himmerová, Tereza Rejšková, Anna Křížová, Anastázie Pešková, Denisa Buchtová, Barbora Chvalová, Lucie Geirová.

V úterý 28.11. se žáci 1. stupně naší školy zúčastnili okresního florbalového turnaje ve Strakonicích. Tato soutěž probíhala ve 2 skupinách po 5 družstvech. Naši florbalisté pod vedením p. Michala Novotného vyhráli tři zápasy a pouze jeden prohráli. Tímto poměrem si zajistili velmi pěkné 2. místo ve skupině. Hráči: Matěj Kabele, Adam Rejšek, Jan Tomšovic, Matouš Petrášek, Jakub Vondráček, Otakar Buchta, Alžběta Fáberová, Jan Novotný, Jakub Kunzman.

Gratulujeme a děkujeme za příkladnou reprezentaci školy.

ČESTICKÝ BRAMBOR 2017 - naši výherci

Také v letošním roce jsme se zúčastnili literárně výtvarné soutěže Čestický brambor - a opět uspěli!

Literární část

Anastázie Pešková - 6. třída - 1. místo - II. kategorie

Tomáš Martínek - 6. třída - 1. místo - II. kategorie

Barbora Chvalová - 6. třída - 2. místo - II. kategorie

pod vedením Mgr.I.Zetkové Jánské

Výtvarná část

Dominik Sůsa - 6. třída - 2. místo - II. kategorie

Václav Havelec - 7. třída - 2. místo - III. kategorie

pod vedením Mgr.R.Kostěnce

Kolektivní a prostorové práce

Kolektiv školní družiny - 1. místo - I. kategorie

pod vedením I.Štěrbové a I.Ježkové, vychovatelek ŠD

Výherci si přebrali ceny v Česticích a my jim gratulujeme!