O škole - Úspěchy

Školní rok 2018/2019

Konverzační soutěž v anglickém jazyce

Ve středu 14.2.2019 se konalo ve Strakonicích okresní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce. Naše žákyně se zúčastnily ve dvou kategoriích:

kategorie IA - Veronika Bláhová (7. třída) - na 8. místě z celkových 11 účastníků

kategorie IIA - Eliška Lešková (9. třída) - na 8. místě z celkových 11 účastníků

jako náhradnice se ještě v kategorii IIA zúčastnila Nela Vavříková (8. třída)

Žákyně na soutěž připravovala Mgr. J. Böhmová.

Žákyním děkujeme za reprezentaci naší školy.

Olympiáda z českého jazyka

V pondělí 28.1.2019 proběhlo okresní kolo olympiády v českém jazyce v DDM Strakonice.

Letos se zúčastnilo  31 žáků z Gymnázia Strakonice, Gymnázia Vodňany a ze ZŠ okresu Strakonice. Z maximálního počtu 50 bodů získal soutěžící na prvním místě 45 bodů.

Z naší školy se zúčastnili nejúspěšnější žáci z kola školního:

Lukáš Čapek (9. třída) - na 24. místě s 26 body - úspěšný řešitel

Adéla Pánková (9. třída) - zúčastnila se

Na olympiádu je připravoval pan učitel R. Kostěnec

Blahopřejeme

Olympiáda z dějepisu

Ve středu 16.1.2019 proběhl 48. ročník okresního kola dějepisné olympiády v DDM Strakonice.

Letos s názvem ,Za poznáním, obchodem i za prací´, zúčastnilo se 33 žáků Gymnázia Strakonice, Gymnázia Vodňany a ze ZŠ okresu Strakonice. Z maximálního počtu 80 bodů získal soutěžící na prvním místě 64 bodů.

Z naší školy se umístili:

Tomáš Čapek (9. třída)- úspěšný řešitel - na 11. místě s 50 body

Lukáš Čapek (9. třída) - na 25. místě se 40 body

Na olympiádu je připravovala paní učitelka I. Zetková Jánská

Blahopřejeme

Čestický brambor - umístění našich žáků

Dnes, 22.11.2018, proběhlo vyhlášení výsledků literární a výtvarné soutěže Čestický brambor,  které už se dlouhodobě zúčastňujeme. Také letos se někteří naši žáci umístili na předních místech.

literární část (pod vedením pí uč. I. Zetkové Jánské):

poesie:

na 1. místě - Nikol Regalová (6.A),

na 3. místě - Tereza Matašovská (6.A)

próza:

na 3. místě - Lukáš Hradecký (7.tř.)

výtvarná část (pod vedením p. uč. R. Kostěnce):

na 2. místě - Miroslav Čapek (6.B)

Výhercům blahopřejeme!

Florbalový turnaj ve Strakonicích

Dne 14. listopadu se družstvo chlapců ze 7. a 8. třídy utkalo s dalšími družstvy škol okresu Strakonice. Turnaje se celkem zúčastnilo 14 škol, naši se umístili na 10. místě.

O den později se do Strakonic vydalo družstvo sestavené z dívek 7. a 8. třídy. Tentokrát se zúčastnilo celkem 9 družstev, dívky ze ZŠ a MŠ Katovice ovšem suverénně zvítězily - umístily se na 1. místě, a tak postupují do krajského kola.

K úspěchu jim gratulujeme!