Školní rok 2016/2017

Mladí zdravotníci soutěžili

Okresní kolo soutěže Hlídek mladých zdravotníků

a soutěže "Mladý záchranář - dokaž, že umíš"

Ve středu 3. 5. 2017 se žáci naší školy zúčastnili dvou soutěží na plaveckém stadionu ve Strakonicích.

Soutěže jsou každoročně pořádány Územním odborem Hasičského záchranného sboru Strakonice ve spolupráci s oblastním spolkem Českého červeného kříže.

Letos se nám podařilo získat cenné medaile.

Naši školu reprezentovala dvě družstva:

Katovice A ve složení: Vendula Zdráhalová, Kristýna Hošková, Anna Křížová, Tereza Rejšková a Sabina Tichá

Katovice B ve složení:  Hana Neumanová, Lucie Hradecká, Tomáš Böhm, Eliška Lešková a Adéla Pánková

Markéta Vokáčová se zúčastnila soutěže jako figurantka

V okresním kole soutěže Hlídek mladých zdravotníků naše škola vyhrála.Družstvo Katovice B získalo putovní pohár a medaile.

Ve druhé soutěži Mladý záchranář – dokaž, že umíš  - se družstvo Katovice B umístilo na druhém místě. Opět jsme obdrželi medaile, ale pohár už u nás ve škole zůstane.

Ještě nás čeká krajské kolo soutěže HMZ, které se bude konat 30.května v Prachaticích.

Mladší děvčata, která soutěžila v této kategorii poprvé, získala 8. místo.

Mgr. Jiřina Böhmová

vedoucí zdravotnického kroužku.

G R A T U L U J E M E !

Fotbalový turnaj McDonald Cup

Ve středu 3.5. a ve čtvrtek 4.5. se konala ve Strakonicích okresní kola fotbalového turnaje McD Cup v kategoriích A a B.

V kategorii A (2. - 3. třída) jsme obsadili z 12 družstvech vynikající 2. místo.

Družstvo tvořili: Otakar Buchta, Matěj Kabele, Matouš Petrášek, Adam Rejšek, Jakub Vondrášek, Jan Tomšovic, Antonín Tomšovic, Matěj Kohout, Tomáš Kopp, Tomáš Prokop, Lukáš Zídek, Kubelák Radek a vedoucí týmu Josef Rejšek a Ivana Kadulová.

V kategorii B (4. - 5. třída) obsadili naši hoši ze 17 družstev krásné 5. místo.

Družstvo tvořili: Adam Bártík, Patrik Krejčí, František Němec, Jakub Novák, David Šmejkal, Petr Zídek, Lukáš Kodýdek, Matěj Kabele, Matouš Petrášek, Adam Rejšek a vedoucí týmu Richard Petrásek.

Velká gratulace všem žákům a jejich doprovodu!

Mgr. Pavel Kohout

Soutěž - Zahrada Jiřího Trnky

Žáci 6. a 9. ročníku se zúčastnili výtvarné soutěže, kterou vyhlásilo nakladatelství Trnka. Soutěž se vztahovala ke knize (filmu) Jiřího Trnky - ZAHRADA. Pořadatelé ocenili krásné obrázky našich dětí a my současně věříme, že mnozí žáci objevili jednu z kouzelných knih plnou dobrodružství a krásných obrázků. Na památku zaslali dětem pohádkové placky.

Okresní kolo v minikopané

Dne 21.4.2017 se konalo okresní kolo v minikopané. Turnaj byl uspořádán pro hochy 8. a 9. tříd. Akce se zúčastnilo 13 týmu. Naši hoši obsadili skvělé 3. místo. Gratulujeme!

Fotbalový tým tvořili: Adam Bártík, Petr Pešek, Adam Kruml, Pavel Hlava, Petr Mašík, Pavel Viktora, Jan Steiner, Jan Havelec, Marek Dohonyi, Michal Vachta a vedoucí týmu Pavel Kohout.

Okresní kolo přeboru jednotlivců v šachu ve Strakonicích

Po Velikonocích v úterý 18. dubna 2017 jsme se šesti žáky z naší školy jeli do Strakonic na okresní kolo jednotlivců v šachu. Tato soutěž se konala v DDM Na Ohradě. Jeli žáci: Vojtěch Novák, David Grünert (8.tř.), Lukáš a Tomáš Čapkovi (7.tř.), Helena Pákozdyová (6.tř.) a Jakub Novák (5.tř.). Doprovod dělal Miroslav Čapek. Po 8 kolech švýcarským systémem jsme dosáhli výborného úspěchu. Jakub Novák a David Grünert skončili ve svých kategoriích na 3. místě. Ostatní bojovali se zápalem a úspěchy se jistě dostaví.

Blahopřejeme našim šachistům.

Miroslav Čapek

Krajské kolo přeboru škol v šachu v Českých Budějovicích

Ve středu 5. dubna 2017 jsme jeli do Českých Budějovic na krajský přebor družstev škol v šachu do KD Slávie.

Jeli žáci: Vojtěch Novák, David Grünert (8.tř.), Lukáš a Tomáš Čapkovi (7.tř.) a Helena Pákozdyová (6. tř.). Další doprovod tvořil trenér Petr Kovář a Miroslav Čapek. Po bezproblémové cestě do Č.B. jsme začínali turnaj se zpožděním, ale po sedmi kolech švýcarským systémem jsme skončili na 7.místě z osmnácti týmů kategorie 6. - 9. tř. Pro náš tým to byl úspěch. Blahopřejeme našim šachistům a děkujeme trenérovi za jeho práci s žáky.

Matematická olympiáda - okresní kolo

V DDM Strakonice proběhlo 4.dubna 2017 okresní kolo matematické olympiády, kterého se zúčastnili i naši žáci. Ze 6. tříd přijelo 16 účastníků, za naši školu se na pěkném 4. - 6. místě umístila

Justýna Šilhanová

Za 8.třídy se olympiády zúčastnilo 30 žáků, za naši školu se umístili:

na velmi pěkném 8. místě

Vojtěch Novák

na velmi dobrém 14. - 23. místě

Zdeněk Pivnička

Našim žákům děkujeme za reprezentaci školy, poděkování patří rovněž  učitelům, kteří je na olympiádu připravovali - Mgr. R.Petráskovi a Mgr. M.Čapkovi.

Matematická olympiáda - 5.ročník - okresní kolo

Okresní kolo proběhlo 24.1.2017

6. - 14. místo - Kateřina GÁLISOVÁ

16. - 19. místo - Barbora NOVOTNÁ

Blahopřejeme!

Skvělý úspěch našich malých florbalistů

Oblouková hala ve Strakonicích hostila ve čtvrtek 8. prosince turnaj Školní florbalové ligy, který byl určený pro žáky prvního stupně. Skvělého výsledku dosáhli naší mladší žáci, když obsadili v turnaji výborné 3. místo.

Gratulujeme!

Florbalový turnaj o Pohár ZŠ v Soběslavi 19.12. 2016 - krajské finále dívky 3. – 5. tř.

V pondělí 19. 12. 2016v 6:15 jsme se s dívkami Alžbětou Fáberovou 3.tř., Kateřinou Kabelovou 3.tř., Barborou Chvalovou 5.tř., Anastázií Peškovou 5.tř., Denisou Buchtovou 5.tř., Kateřinou Gálisovou 5.tř., Barborou Novotnou 5.tř. a Michalem Novotným, trenérem týmu, vydali na krajské kolo dívčího florbalového poháru základních škol Jihočeského kraje. Do autobusu jsme přibrali také děvčata z Bavorova.

Po krátkém slavnostním zahájení v 8:15 v Soběslavi jsme začali hrát ve dvou skupinách po 6 týmech. Naše děvčata vyhrála nad Bolzánkami z Tábora 1:0, pak porazila Děvčata ze ZŠ Fr. Křižíka Bechyně 3:2, pak prohrála s Ďáblicemi z Malont 3:5 a následně porazila Dračice z Chotovin 5:0. Z těchto výsledků bylo jasné, že ve skupině jsme druzí a hrajeme s prvním z druhé skupiny. To byly Komety ze ZŠ Komenského ze Soběslavi, které si brousily zuby na celkové 1. místo. V nervy drásajícím semifinále jsme je porazili 2:1 a s obrovskou radostí jsme postoupili do finále.

Tam jsme se opět setkali s Ďáblicemi z Malont. První poločas jsme těsně před koncem vyrovnali na 1:1, ale v druhém nám šikovnější Ďáblice přidaly 3 góly a my jsme prohráli celkem 1:4. To nic nezkazilo na tom, že to pro naše děvčata byl velký úspěch. Na konec se i s medailemi, pohárem a písničkou na rtech vracela domů spokojená. Děvčatům i trenérům moc blahopřejeme a doufáme, že se přihlásí na florbal i v příštím roce dost děvčat, aby mohla zase hrát dobrý florbal v krajském kole.