Učebna Google Classroom

• Učebnu můžete používat prostřednictvím webu na počítači s libovolným prohlížečem, jako je Chrome, Firefox®, Internet Explorer® nebo Safari®. Učebna obecně podporuje průběžně vydávané hlavní verze prohlížečů.

• Učebna je také dostupná pro mobilní zařízení s Androidem a Apple® iOS®. Další informace najdete v článku Jak získat aplikaci Učebna.

1) Postup ve webovém prohlížeči

1. Zvolí Google aplikaci Učebna nebo přejde na web https://classroom.google.com/h
    2. Pokud se stane, že se dostane na anglické stránky, klikne na tlačítko "Go to Classroom"
    3. Žák se přihlásí pomocí svého školního Google účtu !!!
      Zadá svůj školní email, klikne na modré tlačítko "Další", zadá svoje heslo, opět klikne na "Další"

Pokud heslo zapomene je možné si zažádat o jeho změnu na emailu petrasek@zskatovice.cz  Do předmětu zprávy napište "změna hesla, jeho jméno a příjmení, třída, do které chodí".

4. Může si nechat heslo uložit do webového prohlížeče a při příštím přihlášení již heslo zadávat nemusí.
    5. Při prvním přihlášení do učebny je třeba souhlasit se smluvními podmínkami - klikne na modré tlačítko Přijmout!

6. V následujícím kroku vybere možnost "JSEM STUDENT!"

7. V pravém horním rohu prostředí Google Classroom klikne na velké šedé plus.
    8. Zvolí "Zapsat se do kurzu"

9. Zadá kód, který mu sdělí třídní učitel. Tento kód je jedinečný pro každý předmět a kurz. Bez znalosti kódu nelze v kurzu pracovat.

10. Klikne na tlačítko "Zapsat se"
    11. Žák je zapsaný do kurzu, může zde komunikovat, sledovat poskytnuté materiály, odpovídat na otázky, plnit úkoly.
  • 2) Postup v mobilní aplikaci.

V aplikaci Obchod Play  na zařízení Android, nebo pomocí aplikace App Store  na zařízení s iOS (Apple) si nechte vyhledat aplikaci Google Classroom a nainstalujte si ji do zařízení.

Pozor! První přihlášení je většinou možné až po předchozím přihlášení ve webovém prohlížeči.

Spusťte aplikaci a přihlašte se do ní pomocí vašich přihlašovacích údajů, které jste obdrželi při registraci.

Zde uvidíte vaši třídu a máte možnost se do třídy zapsat.

• Kód k jednotlivým kurzům získáte od svého učitele

• Díky Učebně je výuka produktivnější a smysluplnější, protože zefektivňuje zadávání úkolů, zlepšuje spolupráci a napomáhá komunikaci. Pedagogové mohou vytvářet kurzy, rozdávat úkoly, posílat zpětnou vazbu a všechno vidět na jednom místě. Učebna také bezproblémově funguje s dalšími nástroji Google jako Dokumenty a Disk Google. Učebna je pro školy, neziskové organizace a jednotlivce zdarma. Učebna neobsahuje žádné reklamy a váš obsah ani data studentů nevyužívá k reklamním účelům.